03 marca

Triki makijażowe | Jak optycznie powiększyć oczy i czego unikać ?


Jak optycznie powiększyć lub pomniejszyć oczy? Oczywiście, odpowiednim makijażem. W dzisiejszym wpisie pokażę Wam na jednej połowie twarzy makijaż powiększający, a na drugiej pomniejszający oko. Mam nadzieję, że nie muszę pisać, która strona jest ''ta lepsza''. Zakryjcie sobie jedną stronę mojej twarzy i sami oceńcie. :)
1. Brwi 
Przy makijażu powiększającym oczy, bardzo ważne są odpowiednio narysowane brwi. Służą nam do optycznego podniesienia oka. Brew musi być na początku jaśniejsza i unosić się delikatnie ku górze pod odpowiednim kątem i opadać w odpowiednim miejscu. Idealne brwi unoszą się do 2/3 długości. Moim zdaniem każdy indywidualnie musi pokombinować i zorientować się w jakim kształcie brwi najlepiej wygląda. Instrukcje nie sprawdzają się dla każdego. O tym jak rysuję moje brwi pisałam w poprzednim poście - Jak maluję brwi? | Konturówka do brwi w żelu AMC 16 - INGLOT
2. Rozświetlony kącik wewnętrzny i łuk brwiowy
Jasny cień matowy, z drobinką lub perłowy nakładamy w kącik wewnętrzny i na całą powierzchnię ruchomej powieki (matowy pod łuk brwiowy). Ja nakładam 355 z Inglota. 
3. Załamanie powieki 
Za pomocą ciemniejszego cienia, rysujemy załamanie (delikatnie wyżej) i blendujemy ku górze. Ruchomą powiekę zostawiamy jasną. 
4. Kreska 3/4 
Bardzo ważne, aby nasza kreska nie zaczynała się od wewnętrznego kącika. Najlepiej zacząć ją tam, gdzie zaczynają się rzęsy. Następnie w zewnętrznym kąciku rysujemy wydłużającą oko jaskółkę. 
5. Kredka cielista
Na linię wodną oka nakładamy cielistą kredkę wodoodporną. Ja używam wspaniałej kredki KOHL 05 z Inglota. Nigdy na linię wodną nie nakładamy czarnej kredki bez rozcierania jej (chyba, że mamy bardzo wypukłe oczy). 
6. Dolna powieka
Dolną powiekę podkreślamy roztartą kreską lub cieniem (nie wychodząc poza linię dolnych rzęs). 
7. Rzęsy 
Podkręcone rzęsy dodatkowo powiększają nasze oczy. Ja ostatnio bardzo lubię nosić rzęsy 70N z Inglota. Są bardzo naturalne i moim zdaniem nadają się do makijażu dziennego.

Jak Wam się podoba efekt ? 

6 komentarzy: